Intel’in Silikon Mühendisliği Grubu üyesi Wilfred Gomes, Foveros adı verilen gelişmiş paketleme teknolojisine sahip işlemci ile. Benzersiz üç boyutlu yığın, farklı işlevler için birden çok çekirdeği karıştıran ve eşleştiren hibrit bir hesaplama mimarisiyle birleştirir. (Kredi: Walden Kirsch / Intel Corporation)

Intel, kod adı “Lakefield” olan Intel® Hibrit Teknolojili Intel® Core ™ işlemcileri duyurdu. Intel’in Foveros 3D paketleme teknolojisinden yararlanan, güç ve performans ölçeklenebilirliği için hibrit bir CPU mimarisine sahip olan Lakefield işlemciler, ultra hafif ve yenilikçi form faktörleri için üretkenlik ve içerik oluşturma deneyimlerinde Intel Core performansı ve tam Windows uyumluluğu sunan en küçük işlemciler.

Intel kurumsal başkan yardımcısı ve Mobil İstemci Platformları genel müdürü Chris Walker’ın açıklaması

“Intel Hybrid Teknolojili Intel Core işlemciler, benzersiz bir mimari ile silikon tasarımına deneyim tabanlı bir yaklaşım kullanarak Intel’in PC endüstrisini ilerletme vizyonunun mihenk taşıdır. Intel’in iş ortaklarımızla derinleşen ortak mühendisliği ile birlikte bu işlemciler geleceğin yenilikçi cihaz kategorileri potansiyelini ortaya çıkarıyor.”

Yenilikçi PC Form Faktörleri için Neden Mükemmel? Tek, çift ve katlanabilir ekrana sahip cihazlarda form faktör tasarımında, insanların beklediği PC deneyimlerini sunar.

Paket üzerinde paket (PoP – Package-On-Package) belleği ile gelen ilk Intel Core işlemciler, kart boyutunu daha da küçültür.
Şarj süresleri arasında daha fazla zaman için 2,5mW kadar düşük bekleme SoC gücü – Y serisi işlemcilerle karşılaştırıldığında bu durum % 91’e varan oranda daha az güç tüketimi anlamına gelmektedir.
Çift dahili ekran veri yoluna sahip olan ilk Intel işlemciler, katlanabilir ve çift ekranlı PC’ler için ideal bir çözüm olacak gibi gözüküyor.

Temel Özellikler ve Yetenekler Hakkında: Intel Hybrid Teknolojili Intel Core i5 ve i3 işlemciler, daha yoğun iş yüklerini ve ön plan uygulamalarını yürütmek için 10nm Sunny Cove çekirdeğinden yararlanırken, güç açısından verimli dört Tremont çekirdeği arka plan görevleri için güç ve performans optimizasyonunu dengeler. İşlemciler, en ince ve en hafif tasarımlar için yeni standartlara ulaşmaya yardımcı olan 32 ve 64 bit Windows uygulamalarıyla tamamen uyumludur.

Yapay zeka destekli iş yükleri için Intel UHD’de 2 kattan fazla işlem: Esnek GPU motor hesaplama, yapay zeka destekli video stilizasyonu, analitik ve görüntü çözünürlüğü yükseltme de dahil olmak üzere sürekli, yüksek verimli çalışmaya olanak tanır.

1,7 kata kadar daha iyi grafik performansı: Gen11 grafikleri, hareket halindeyken bile kesintisiz işlemci ve içerik oluşturma olanağı sunuyor – Video klipleri% 54’e kadar daha hızlı dönüştürebiliyor ve dört adede kadar harici 4K ekran desteğiyle geliyor.

BİR CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı buraya yazın