EPYC Chipshot jpg

Yeni NVIDIA DGX A100 sistemi, dünyanın en gelişmiş AI sistemini oluşturmak için PCIe® 4 desteğini, yüksek çekirdek sayısını ve 2.Nesil AMD EPYC ™ İşlemcilerin genel performansını kullanıyor

SANTA CLARA, Kaliforniya 06/08/2020
AMD (NASDAQ: AMD) bugün dünyanın en gelişmiş AI sisteminin üçüncü nesli olan NVIDIA DGX ™ A100’ün 2.Nesil AMD EPYC ™ işlemcileri içeren en yeni yüksek performanslı bilgi işlem sistemi olduğunu duyurdu. 5 petaflop ai performansı sunan NVIDIA DGX A100’ün elastik mimarisi, işletmelerin veri analizi, eğitim ve çıkarım gibi çeşitli AI iş yüklerini hızlandırmasını sağlar.

NVIDIA DGX A100, 3,4 GHz1’e varan hızlarda çalışan iki AMD EPYC 7742 işlemcinin yüksek performanslı özelliklerini, 128 çekirdeği, DDR4-3200MHz ve PCIe® 4 desteğini kullanır. 2. Nesil AMD EPYC işlemci, PCIe® 4’ü destekleyen ve CPU ile GPU’lar gibi diğer cihazlar arasında yüksek performanslı bilgi işlem ve bağlantılar için kritik öneme sahip yüksek bant genişlikli G / Ç sağlayan ilk ve tek x86 mimarili sunucu işlemcisidir.

“Yalnızca 2. Nesil AMD EPYC işlemciler, tek bir x86 veri merkezi işlemcisinde 64 çekirdeğe ve 128 şeride kadar PCIe 4 ara bağlantı sağlayabilir ve NVIDIA DGX A100 sisteminin gücünün G / Ç bant genişliğini nasıl sağladığını görmekten heyecan duyuyoruz etkin bir şekilde iki katına çıkacak ”dedi. Veri merkezi ekosistemleri ve uygulama mühendisliği AMD AMD başkan yardımcısı Raghu Nambiar. “2. Nesil AMD EPYC işlemcilerle, ortaklarımız ve müşterilerimiz, heterojen bilgi işlem, sanallaştırılmış ve hiper yakınsama altyapısı iş yüklerinde performans ve maliyet verimliliğini en üst düzeye çıkararak ekiplere yeniliğin ön saflarında kalma esnekliği ve yeteneği sağlayabilir.”

NVIDIA DGX sistemlerinin başkan yardımcısı ve genel müdürü Charlie Boyle “NVIDIA DGX A100 performans ve yeteneklerde büyük bir sıçrama sağlıyor” dedi. “DGX A100’de kullanılan 2. Nesil AMD EPYC işlemciler PCIe Gen4 için yüksek performans ve destek sağlar. NVIDIA, tüm DGX ailesinde kullanılan GPU için optimize edilmiş yazılım yığını ile uyumluluğu korurken, dünyanın en güçlü AI sistemini oluşturmak için bu özellikleri kullanmaya başladı. ”

BİR CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı buraya yazın